Hava Temizleme Cihazı

Hycanx Hava Temizleme Cihazları l HEPA Filtreli + UVC (Ultraviyole)

Hycanx Hepa + UVC hava temizleme cihazları, özel olarak tasarlanmış 4-katmanlı filtreleme ve UV dezenfeksiyon sistemi ile tüm kapalı ortamlarda havanın içinde sağlığa zararlı olabilecek virüs, bakteri, mantar/küf ve diğer zararlı partiküllerin etkisiz hale getirilmesi için güvenli ve etkin çözümler sunmaktadır. Covid-19 pandemi dönemi ile hava temizleme teknolojilerinin etkinliği oldukça önem kazanmıştır. Virüslerin öldürülmesinde en etkin yöntemlerden olan UV ışın teknolojisi ve havadaki zararlı partiküllerin tutulmasında en güçlü sistem olan Hepa filtre kombinasyonu, Hycanx Hepa + UVC Hava Temizleme Cihazını diğer cihazlardan ayrıştıran en önemli özelliklerdir. Ultra sessiz modda çalışma özelliğiyle her türlü ofis, okul, ev, kamu kurumu, restoran ve hastane ortamlarında rahatlıkla kullanılabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

* Kullanım alanına göre yer ünitesi (zemin tipi) veya duvara monte ünite (duvar tipi) seçenekleri sunulabilir.

Hycanx Hepa+ UVC Hava Temizleme Cihazları kullanılacak ortamın hava kirliliği seviyesine, ve kullanım alanı büyüklüğüne göre farklı hava temizleme kapasiteleri ile 3 farklı model olarak üretilmektedir.

-EN 1822 standartlarına göre test edilmiş H13 filtreli sistemdir.

Hava Temizleme Cihazı- Birincil G2 filtre

Birincil G2 Filtre

Kaba toz ve partikülleri tutan ön filtreleme sağlar. Ortalama gravimetrik verim %70 ve toz tutma kapasitesi 300 g/m³ dir.

Hava Temizleme Cihazı- Aktif Karbon Filtre

Aktif Karbon Filtre

Aktif karbon filtresi ile formaldehit, TVOC, benzen ve havadaki diğer zararlı maddeler etkili bir şekilde emilir ve iç mekan kokusu ortadan kaldırılır.

Fotokatalitik Filtre

UVC ışını filtre üzerinde bulunan fotokatalitik materyali (dioxygenation oxide) harekete geçirerek hızlı bir şekilde mikrop öldürücü iyon gruplarının oluşmasına sebep olur. Oluşan bu iyon partikülleri ve oksidizasyon zararlı gazların ve kötü kokuların giderilmesini sağlar. Ayrıca söz konusu bu kimyasal reaksiyon virüslerin ve bakterilerin de etkisiz hale getirilmesine katkı sağlar.

Hava Temizleme Cihazı- Hepa Filtre Grade 13

Hepa Filtre Grade H13

H13 sınıfı gelişmiş hava filtreleme HEPA teknolojisi, PM0.3 kadar filtreleme seviyesi, iç mekanda bulunan ince parçacık halindeki virüs ve bakterinin %99’a yakın bir oranda filtrelenmesini sağlar.

UV-C Lamba ile Maksimum Virüs Dezenfeksiyonu

Ultraviyole (UV-C) saflaştırma, bakteri, virüs ve mantar sporları gibi biyolojik kirleticilerin havasını temizlemek için çok etkili bir yöntemdir. UV antiseptik lambalar, içinden geçen havayı temizlemek için havalandırma kanallarına takılabilir. UV hava temizleme, 4 katmanlı filtreleme sistemindeki diğer 3 filtreleme sistemleri ile birlikte entegre çalışarak en yüksek verimde ve güvenilirlikte virüs dezenfeksiyonu sağlar.

Hava Temizleme Cihazları : UV-C Lambaların Çalışma Prensibi

UV-C radyasyonunun DNA üzerinde fotolitik bir etkisi vardır; bakteri, küf, maya ve virüs gibi mikroorganizmalar çoğalamaz. (figür 1) Dezenfeksiyon etkisi, 320 nm’nin altındaki dalga uzunlukları ve 260 nm’de maksimum seviyede elde edilir. Kullanılan antiseptik lambalar maksimum etkinliğin yaklaşık % 85’i olan 254 nm’de ışık yayar ve ozon içermez.

Ozon İçermeyen Lambalar

Spektrumdaki ana çizgiler 254 nm ve 185 nm’dir. 240 nm’den az dalga boyuna sahip ultraviyole ışık ozon üretir. 240 nm’nin altındaki yüksek enerjili radyasyon kuvarsdan geçebilir. Ozon gerekli değilse özel cam veya uygun kuvars türleri kullanılır. Mikroorganizmaları öldüren radyasyon için şeffaftırlar ancak ozon üreten radyasyonun geçmesine izin vermezler. (figür 2)